Uudised

Abc Supermarkets värbamispraktika 2018

21. august 2018

Tööandja turundus- ja värbamisagentuur Brandem valis välja 2018. aasta parimad praktikad värbamises ja ka Abc Supermarketsil oli au valitute seas olla.

Meie arendusspetsialist Triinu Vapper räägib, millise praktika oleme sel aastal kasutusele võtnud, et saavutada veelgi paremaid tulemusi:

“Praeguses turuolukorras, kus tööandja ei vali kandidaati, vaid kandidaat valib endale tööandjat, on väga oluline selge kommunikatsioon. Oleme selle eesmärgi suunas liikunud ning aasta alguses võtsime fookusesse just meie värbamiskampaaniate visuaalse poole. Vaatasime üle meie senised kuulutused, nende sisud ja otsustasime, et vajame uut ja värskemat kuvandit. Oleme katsetanud umbes pool aastat hästi lihtsaid, aga selgesõnalisi töökuulutusi, et julgustada inimesi klienditeenindust proovima. Jaekaubandus pakub selles mõttes väga suuri väljakutseid – konkurents on tihe ja kandidaate seetõttu enda juurde tööle saada keeruline. Värbamises on oluline kiirus alates hetkest, kui töökuulutus on üles pandud ja sobivad kandidaadid selle leidnud. Just seetõttu kontakteerume huvilistega esimesel võimalusel. Anname kandidaatidele ülevaate ametikohast ning ettevõtte poolt pakutavatest hüvedest. Kandidaatide küsimustele vastame hea meelega (võimalusel pakume ka alternatiive näiteks positsiooni või graafiku osas).
Oleme ka enda töötajatelt uurinud, mis neid meie juurde tõi ning meie juures hoiab. Meie kaupluste suureks eeliseks on asjaolu, et meil on väikesed kodupoed ja seetõttu on peaaegu kõikides kauplustes meeskonnad väiksemad. See omakorda tekitab soojema ja ühtsema tunde. Paljud meie töötajad toovad välja, et just meeskond on see, mis neid siin hoiab ja siia toob. Premeerime oma töötajaid, kes soovitavad meile tööle enda tuttavaid. Loomulikult juhendame uusi töötajaid, selgitame meie kodukorda ja abistame neid enne tööle asumist. Igale uuele töötajale määrame
juhendaja, kelle poole saab alati töö käigus tekkivate küsimustega pöörduda. Mõjuva argumendina näeme ka paindlikku tööaega, mida näiteks asendusmeeskonna töötajad saavad endale ise valida. Just nemad liiguvad erinevate kaupluste juures ja pakuvad abikäsi seal, kus parasjagu vaja on. Sellega toetame töötajate arengut, pakkudes võimalust töötada osalise ajaga näiteks koolis käimise kõrvalt.”

Loe ka teisi Brandemi poolt valitud 2018. aasta parimaid praktikaid värbamises.

 

Tutvu meie vabade ametikohtadega SIIN

Stella Sadrak
Sotsiaalmeedia spetsialist
Stella Sadrak