Uudised

Tervisliku toidu päevad- Supertoidud

16. mai 2018

Supertoitude nime all turustatakse mikro-ja fütotoitaineterikkaid kuivatatud pulbreid, mis valmivad toitainerikkust säästvatel meetoditel.  Neid valmistatakse kuivatatud marjadest, pähklite segudest kui ka marja-, seemne-, seene- ja teistest taime osadest. Oma olemuselt on nad kontsentraadid, sobivad nad väikeses koguses rikastama põhitoitu olgu selleks smuuti, puding, jogurtimaius, toorpuder vmt. Hea oleks lisada supertoidupulbreid jahedale toidule, et säilitada ka neid vitamiine, mis kuumuse toimel kipuvad osaliselt hävima. Mõned supersegud sobivad ka kuumadele jookidele, nt matcha pulber või kuivatatud goji marjad, taimseid proteiinipulbreid võib lisada küpsiste taignasse. Kõige lihtsam ja ilmselt ka mitmekesisemat maitse-elamust pakkuv viis on kasutada neid smuutides.
Supertoidu pulbrit ostes mõelge kas teile kuluks ära väike lisadoos C vitamiini, rauda, kaaliumit või hoopis valku? Tootjad on valiku lihtsamaks teinud andes segudele konkreetseid nimesid – naha tervise, energia, vastupanuvõime vm tarvis. Siis on komplekti valitud toimet tugevdavad taimed ja mitu erinevat mikrotoitainet või fütotoitainet koos. Kindlasti tasub enne iga pulbri kasutusele võttu uurida koostist ja toimet ning lisaks kasule ka võimalikke kõrvaltoimeid. Ühte tüüpi superfoodi ei tasu pikkadeks kuudeks kasutama jääda, pigem neid iga kuise kuuri järel välja vahetada ja midagi uut proovida.

Oluline! Ükski superfood ei asenda mitmekesist toitumist. Supersegudega saame anda toidule veidi lisaväärtust organismi jaoks pingelisemal perioodil, ainepuuduse kompenseerimiseks naturaalselt teel, viirushaiguste perioodil, haigusjärgsel taastumisel ning muul teile vajalikul ajal ja põhjusel.

 

Ülle Hõbemägi & Eva-Liisa Kaaristo
Tervise Maitsed OÜ toitumisnõustajad

 

Tule saa Supertoitudest täpsemalt teada meie infotundidel:
Solaris Toidupood 17.05 kell 16.30-19.30
Pärnu Delice 18.05 kell 15.30-18.30
Viimsi Delice 24.05 kell 16.30-19.30

Tutvu Tervisliku toidu päevade pakkumistega SIIN

Tervisliku toidu päevad 27.05-27.05

Stella Sadrak
Sotsiaalmeedia spetsialist
Stella Sadrak