Uudised

TERVISLIKU TOIDU PÄEVAD JA AUHINNALOOS!

18. aprill 2017

Kevad on aeg, mil tuleks toiduga turgutada talvest väsinud organismi, et kevadväsimus ei tuleks kimbutama.
Pööra tähelepanu kergematele toitudele – liha asemel eelista kala ja söö rohkem taimset toitu, eelkõige lehtköögivilja, maitsetaimi, sibulat, küüslauku jms. Muuhulgas soovitame toiduks kasutada ka noori taimi, mida saame korjata otse loodusest – nõgest, naati, võilillejuurt, kuusekasvusid jne.
Miks nii roheliselt ja taimselt? Sest kevadise toidulaua eesmärk on toetada maksa tööd – nii nagu loodus tärkab uuele elule, saad Sinagi anda oma kehale uut „hingamist“ kasutades selleks hooaja võimalusi.
Millised võiksid olla kevadised valikud? Head on erinevad värskelt pressitud puu- ja köögiviljamahlad, smuutid, toorsalatid ning miks mitte ka toorsupid. Toorsalateid saab rikastada erinevate organismi puhastust toetavate seemnetega. Kindlasti lisa kevadisele salatile nii idusid kui ka rohkelt maitsetaimi. Smuutidessegi saab lisada rohkesti rohelist –lehtköögivilja, idusid, kurki, meelepäraseid maitsetaimi ja ürte. Kes on seni ainult marjadest ja puuviljadest valmistatud smuutidega harjunud, võib oma maitsemeeli harjutada rohelist smuutile algul ettevaatlikult lisades. Smuutit või toorsuppi võib valmistada nii vee kui ka taimse piimaga, aga miks mitte ka puumahladega. Vitamiinide ja mineraalainete rohke vahtra- ja kasemahl on heaks kevadiseks kosutuseks, lisaks aitavad need organismi leebelt jääkainetest puhastada. Kellel oma mahlapuud ei ole, siis õnneks on neid häid kevadekuulutajaid võimalik osta ka poest.
Maitse kevadet ja püsi terve!

 

Eva-Liisa Kaaristo ja Laivi Mesikäpp
Tervise Maitsed toitumisnõustajad. Eesti Toitumisnõustajate Ühingu ja Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liikmed

 

Toitumisnõustajate infotunnid toimuvad:

20.04 Solaris 16.30-19.30
21.04 Pärnu Delice 15.30-18.30
27.04 Viimsi Delice16.30-19.30

 

Kampaania pakkumistega saate tutvuda SIIN

Tervisliku toidu päevad Delice ja Solaris toidupoodides!

 

VÕIDA OSTUKORV NÕUSTAMINE JA 50€ KINKEKAART!

Kõigi perioodil 20.04-30.04 vähemalt ühe “Tervislik valik!” märgiga toote ostnute vahel loosime välja kolm Tervise Maitsed OÜ ostukorvi nõustamist koos 50€ ABC Supermarkets AS kinkekaardiga.
Täida poes ostutšekk kontaktandmetega ning lisa see loosikasti.
Täpsemate kampaania reeglitega saate tutvuda SIIN

Stella Sadrak
Sotsiaalmeedia spetsialist
Stella Sadrak