Uudised

Tervislikud vahepalad kooli ja kontorisse

20. september 2016

Alanud töine aeg esitab väljakutseid tervislikele ja kiiretele valikutele, mida oleks mugav kooli ja tööle kaasa võtta, mis aitaksid parandada mälu ning toetaksid õppimis- ja töövõimet. Toiduvalik on oluline, sest toit peaks andma piisavalt energiat, et jõuaks olla aktiivne ning keskenduda vajalikule.  Aju töö sõltub sellest, mida me sööme – vale toiduvalik võib muuta uimaseks ning tekitada väsimust. Ja mitte ainult toiduvalik, vaid ka toidukordade regulaarsus määrab ära selle, millisel moel õppimis- ja töövõime püsib.

Meie, Tervise Maitsed toitumisnõustajad, Laivi, Eva-Liisa ja Maris oleme välja valinud mitmeid põnevaid ja maitsvaid vahepalasid, mis aitavad hoida vaimu virgena ning toetavad aju tööd. Loomulikult jagame lisaks head nõu ka selles osas, kuidas päeval oma toitumist planeerida.

Septembris soovitame kõigil tähelepanu pöörata, smuutidele ja naturaalse koostisega batoonidele. Lisaks soovitame laktoosivaba vrappi ning tervislikku kinoasalat.  Miks just sellised valikud?

 

Smuutid

Kuna köögi- ja puuviljad peaksid moodustama suurema osa meie kõigi päevamenüüst, siis on smuutid hea ja kiire viis puu- ning köögiviljade söömiseks. Smuutide abil saab kergesti suurendada päevase söödava puu- ja köögivilja kogust.

Köögiviljad on madala kalorisisaldusega, ei suurenda kehakaalu, aga sisaldavad hulganisti ajule vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Puuviljad sisaldavad samuti palju organismile kasulikke toitaineid. Puu- ja köögiviljades leiduvad süsivesikud on aju tööks väga vajalikud. Eelista kindlasti naturaalseid ilma säilitusaineteta, kunstlike magusainete ja lisatud suhkruteta smuutisid.

Toorbatoonid

Hea koostisega toorbatoonid sobivad ideaalselt tervislikuks vahepalaks, neid on mugav kooli kaasa võtta, täidavad hästi kõhtu ning erinevate maitsete seast leiad kindlasti oma lemmiku. Toorbatoonid aitavad peletada ka magusaisu ja on suurepärased kiireks eineks peale treeningut. Batoonides leiduvad pähklid sisaldavad häid rasvu, mis on samuti väga olulised sinu ajule, mälule ja õppimisvõimele. Toorbatoonides on säilinud olulised toitained, vitamiinid ja mineraalained. Solarise ja Delice valikust leiad suurepäraseid batoone, mis ei sisalda suhkrut, kunstlikke magusaineid, gluteeni, piima ja teravilja.

Kana-köögivilja vrapp

Delice köök pakub kiirete toiduvalikute seas ka maitsvat kana-köögivilja vrappi. Kuna iga tasakaalus toidukord peaks sisaldama nii süsivesikuid kui ka kvaliteetset valku, siis sobib vrapp kiireks vahepalaks ning seda on mugav süüa ka kooli vahepausil.  Delice köögi vrapp on tehtud maisijahust valmistatud tortillaga ning selle koostises on ka laktoosivaba toorjuust.

Kinoa salat

Delice köögi kinoa salat on maitsev ning tervislik valik! Sobib väga hästi kas vahepalaks või ka lisandiks pearoa kõrvale. Kinoa on toitev ja väga maitsev valguallikas, mis sisaldab nii mineraale, vitamiine kui kiudaineid. Kinoa on madala glükeemilise koormusega ja seetõttu annab täiskõhutunde pikaks ajaks. Kinoa on heaks vahelduseks muudele teraviljadele ja seda salatit saavad nautida ka need inimesed, kellel on gluteentalumatus.

 

Loodame, et meie poolt soovitatud valikute hulgast leiavad omale sobiliku nii tervisliku toidu eelistajad kui ka peamiste talumatuse probleemidega inimesed.

 

Laivi, Eva-Liisa ja Maris

IMG_20160915_164412_2

turundus

turundus